Aktualności  
  Wola Łęczyszycka 11.09.2020rok - Przegląd gołębi młodych  
  Podsumowanie przeglądu gołębi młodych – 2021
Organizowanego w ramach Klubu Hodowców gołębi rasy Niemiecki Wystawowy

Szanowni Koledzy / Klubowicze

Uprzejmie informujemy, że tegoroczny przegląd gołębi młodych odbył się w dniu 11.09.2021r. (sobota) w miejscowości Wola Łęczyszycka  – niedaleko Grójca.
W tym roku gospodarzem i głównym organizatorem przeglądu był nasz klubowy Kolega Adam Górzyński, miejsce przeglądu zaskoczyło bardzo pozytywnie wszystkich uczestników, podobnie jak u ubiegłych latach kiedy organizatorem był Krzysztof Brudzyński, tu również bardzo dobre warunki, piękna przestrzenna sala, bardzo dobre przygotowanie, plus miły zespół osób, które dbały o aspekty kulinarne w czasie przeglądu.
Drugim bardzo zaangażowanym w organizację był Marcin Malitka, wykonał transport klatek oraz zaprosił i zorganizował przyjazd dwóch sędziów z Niemiec, byli to: Joachim Pforte i Mark Hrobon, którzy dokonali omówienia gołębi i wyboru wyróżnionych w poszczególnych kolorach.
Dziękujemy również Kolegom Klubowiczom, którzy przybyli z różnych (czasem b. odległych) miejsc w Polsce. Do Klubu wstąpił jeden nowy członek: Mateusz Kujawa z płockiego Związku, witamy w Klubie i życzymy sukcesów w hodowli.  Podobnie jak w poprzednich latach przegląd odbył się w pięknej sali, w kameralnych warunkach, z możliwością zachowania bezpieczeństwa, bez udziału osób postronnych.
Choć w przeglądzie brała udziału nieduża ilość Klubowiczów (dwadzieścia osób, gołębie prezentowało 14 osób), to zaprezentowane zostało 110 szt. gołębi w 6 kolorach. Omawiali gołębie zaproszeni sędziowie z Niemiec, którzy wskazywali największe cechy jaki największe wady gołębi. Podobnie jak w ub. roku Koledzy z Niemiec poprosili tylko o zwrot kosztów przejazdu, natomiast samo omówienie wykonali gratis, mówiąc, że to dla dobra sprawy, zarówno hodowli gołębi jak i naszych wzajemnych relacji. Sędziowie podkreślili, że patrząc na hodowlę w Polsce obserwują pozytywny postęp w jakości prezentowanych gołębi, tzn., że hodowla tej rasy u nas zmierza we właściwym kierunku.
Podobnie jak w ub. roku miłym akcentem była postawa tłumacza, Piotra Pawlaka, który poświęcił czas na nasze hobbystyczne spotkanie i potraktował nas bardzo po koleżeńsku, a nie w sposób komercyjny. Piotr doskonale rozumie takie spotkania koleżeńskie, budują pozytywne relacje między ludźmi.
Jak zwykle na przeglądzie przedstawiona została aktualna lista członków Klubu i opłaconych składek. Trudno było natomiast coś powiedzieć na temat najbliższej wystawy klubowej, z uwagi na zaistniałą syt. związaną z pandemią.
Dzięki uprzejmości i deklaracji gospodarza ustalono, że przegląd w przyszłym roku odbędzie się w tym samym miejscu – wstępny termin to 15.10.2022r.

Wyróżnienia w poszczególnych kolorach zdobyły gołębie następujących osób:

- niebieski - Marcin Gralewicz,
- ciemny – Marcin Malitka,
- żółty – Adam Górzyński,
-  biały – Adam Górzyński,
- czerwony – Adam Górzyński.
Najlepszą samicą przeglądu wybrana została żółta – Adama Górzyńskiego.
Najlepszym samcem przeglądu wybrany został niebieski – Stanisława Gałęzowskiego, to już drugi rok takie wyróżnienie zdobywa Stasiu Gałęzowski.
Miss publiczności - biały -Emil Bieniek.

Drugim istotnym elementem naszego spotkania były wybory Prezydium Klubu.
Podczas gdy sędziowie pracowali nad wyborem gołębi wyróżnionych, Klubowicze dokonali wyboru władz Klubu na następną 4 letnią kadencję.
I tak wybrani zostali:
Marcin Malitka – Przewodniczący Klubu,
Tomek Kucharski – Wiceprzewodniczący ds. hodowlanych
Adam Orzechowski – sekretarz
Zbigniew Rajski – skarbnik

Informacyjnie przypominamy, że aktualnie mamy trzy osoby na etapie asystentów sędziowskich: Tomek Kucharski, Rafał Krupa i Darek Kuchta. Życzymy skutecznego udziału w asystach sędziowskich i zamknięcia tego etapu egzaminem sędziowskim.

Jeszcze raz dziękujemy Kolegom za przybycie i do zobaczenia przy kolejnej okazji.

Pozdrawiamy serdecznie - Prezydium Klubu 
   
  14-08-2021