Aktualności  
  15.09.2018r. Nadarzyn Klubowy Przegląd Gołębi Młodych  
  W dniu 15.09.18r. w Nadarzynie odbył się Klubowy Przegląd gołębi młodych w rasie Niemiecki Wystawowy.
W tym roku organizację Przeglądu wziął na siebie Marcin Malitka  wraz z kolegami  Rafałem Krupa i Tomkiem Makowskim za co im serdecznie dziękujemy. Przegląd odbył się w siedzibie Ochotniczej Straży  Pożarnej w Nadarzynie , która kolejny raz udostępniła nam swoje pomieszczenia.
W  Przeglądzie zaprezentowano około 100 gołębi w 7 kolorach. Oceną i omawianiem  gołębi  zajęli się: Zbyszek Rajski, Stanisław Kamiński i Tomek Kucharski. Forma Przeglądu była taka sama jak rok temu  w Renicach czyli najpierw sędziowie wybierają według nich najlepsze gołębie  w danej barwie a wśród nich wybierają  zwycięskiego samca  i samicę, a następnie w obecności  hodowców omawiają każdego gołębia. Taką formę przeglądu członkowie Klubu przegłosowali na zebraniu w trakcie Przeglądu  w Renicach w zeszłym roku.
Oto wyniki :

Najlepszy samiec – biały – hodowca Krzysztof Brudzyński


Najlepsza samica – biały – hodowca Marcin Malitka


Wyróżniony  - szek – hodowca Stanisław Gałęzowski


Wyróżniony – żółty – hodowca Marcin Malitka


Wyróżniony – niebieski z czarnymi pasami – hodowca Krzysztof Brudzyński

Wyróżniony – niebieski szymel – hodowca Rafał KrupaMis publiczności – niebieski z czarnymi pasami – hodowca Krzysztof BrudzyńskiGratulacje.

Najlepszy samiec i Najlepsza samica oraz Mis Publiczności otrzymały pamiątki ufundowane przez Klub, a przygotowane przez Marcina Malitkę ,a gołębie Wyróżnione zostały uhonorowane pucharami ,które ufundował Związek Warszawski.

W trakcie przeglądu odbyło się zebranie na , którym  jeszcze  raz omawiana była forma przeglądu młodych w następnych latach. Po burzliwej dyskusji przegłosowano większością głosów, że pozostaje forma taka jak w Renicach i Nadarzynie. Przegłosowano również , że Wystawa Klubowa odbędzie się przy Wystawie Warszawskiej.

Organizację przyszłorocznego Przeglądu młodych podjął się Krzysiek Brudzyński. Dokładny termin i miejsce będzie ustalone na zebraniu w czasie Wystawy Klubowej.
Przegłosowaliśmy również ,ze podobnie jak na Węgry Klub pokryje koszty transportu gołębi  oraz pobyt dwóch hodowców na Klubową Wystawę w Halle . Wystawa odbędzie się 15.12.18r. a termin zgłaszania gołębi mija 12.11.18r. Koszty to 8,50 euro od gołębia płatne przy odbiorze gołębi w czasie transportu na wystawę. Więcej szczegółów u Marcina Malitki.

Po przeglądzie część klubowiczów udała się na działkę do Marcina Malitki. Przy grilu i mocniejszych napojach już luźniejsza dyskusja toczyła się nadal.
Dziękujemy Marcin.

Do zobaczenia na zbliżających się wystawach.

Adam Orzechowski
 
   
  16-09-2018