Aktualności  
  GARWOLIN – WYSTAWA REGIONALNA  
  W dniach 11 i 12 listopada 2017 roku odbyła się VIII Wystawa Gołębi Rasowych w Garwolinie, która w pełni poświęcona została naszemu zmarłemu koledze ś. p. Adamowi Moczulskiemu , który zmarł nagle w trakcie przygotowań do wydarzenia.

Wystawa z roku na rok przyciąga coraz większą rzeszę hodowców prezentujących swoje ptaki. Kolega Marcin Malitka wraz Jolantą Moczulską żoną kol. Adama zorganizowali ku pamięci męża, przyjaciela, kolegi wystawę. Organizowana wystawa odbywa się pod patronatem Warszawskiego Związku oraz z niespotykanym gdzie indziej poparciem lokalnych Władz: Burmistrza Garwolina i Starosty Powiatu Garwolińskiego.

Na wystawie zaprezentowano 48 sztuk gołębi naszej rasy w różnych odmianach barwnych przez sześciu naszych kolegów z grupy mazowieckiej naszego klubu. Laureaci zostali nagrodzeni pamiątkowymi pucharami, a wyniki klasują się następująco:

- Zwycięzca w Rasie – czerwony samiec kol. Tomasz Domarecki
- Pierwsza Kolekcja – kol. Tomasz Makowski
- Druga Kolekcja – kol. Rafał Krupa
- Trzecia Kolekcja – kol. Tomasz Domarecki
- Wyróżnienie w kolorze białym – kol. Ossowski Marek
- Wyróżnienie w kolorze niebieskim z pasami – kol. Tomasz Makowski

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Podsumowując, wystawa bardzo dobrze zorganizowana, duża rzesza zwiedzających i usatysfakcjonowanych wystawiających czego więcej chcieć (następnej takiej wystawy za rok). Wystawa była bardzo dobrą okazją nie tylko do porównania dokonań hodowlanych ale przede wszystkim do spotkania się grupy przyjaciół, którzy idą przez ten świat hodowlany wspólną ścieżką ze wspólnymi dążeniami. Gościnność okazywana w Garwolinie jest niebywała, mogli sie o niej przekonać m. in. sędziowie którzy zostali do następnego dnia po dokonaniu oceny.

Oceniając organizację i przygotowanie do wystawy pomimo okrojonego składu organizatorów kolega Marcin Malitka wraz Jolantą Moczulska, żoną ś. p. Adama włożyli bardzo duży wkład pracy, czasu i poświęcenia aby przygotować wystawę za co im serdecznie dziękujemy.

Do zobaczenia za rok w Garwolinie, ale nie zapominajmy o KLUBÓWCE w WARSZAWIE.

ŻEGNAJ PĄCZUNIU KOLEGO
Rafał Krupa
 
   
  12-11-2017