Aktualności  
  PENKUN - PRZEGLĄD GOŁĘBI MŁODYCH GRUPY M (...)  
  Dnia 09 10 2016r. w miejscowości Penkun (Niemcy) odbył się coroczny przegląd gołębi młodych Grupy Maclemburg OST.
21 hodowców zaprezentowało blisko 140 egzemplarzy gołębi w wielu odmianach barwnych.
W tym roku ze względu na dużą ilość eksponatów do szczegółowego omówienia gołębi zaproszonych zostało dwóch sędziów RAINER RADEL I RICHARD SCHMIDT , którzy podzielili się swą pracą po połowie.
Spotkanie rozpoczął Przewodniczący Grupy Wolfgang Horn uroczystym powitaniem wszystkich uczestników oraz zakreśleniem porządku dnia. Przedstawił nam także najważniejsze kwestie dotyczące funkcjonowania naszej grupy oraz kilka informacji ze „świata” hodowców niemieckiego wystawowego w Niemczech. Następnie podczas wspólnego śniadania mieliśmy czas na luźne rozmowy koleżeńskie.
Podczas omawiania gołębi zaobserwowałem po raz kolejny w jaki sposób niemieccy hodowcy podchodzą do tematyki tego rodzaju spotkań otóż większość z nich to osoby starsze w wieku emerytalnym lub blisko niego co za tym idzie każdy z nich posiada ogromną wiedze na temat tej rasy opartą na doświadczeniu własnym oraz licznych szkoleniach które Niemiecki Klub organizuje i pomimo tego podczas omawiania gołębi każdy z nich nie odstępował sędziego na krok, z wielką uwagą wsłuchując się w jego uwagi i spostrzeżenia. Patrząc z boku na taki obrazek nasuwa mi się mi się jedna myśl a zarazem pytanie: czy nasi polscy hodowcy wiedzą już wszystko na temat naszej rasy ??? Bo obrazek naszych spotkań jest zupełnie odwrotny i odważę się powiedzieć irytujący.
Kiedy wszystkie eksponaty zostały zweryfikowane i na wylot prześwietlone przez ekspertów wszyscy obecni opuścili salę aby sędziowie mogli dokonać wyboru gołębi zasługujących na wyróżnienia, a wyniki plasują się następująco:
Zwycięzca Przeglądu Samiec Szymel Niebieski – kol. Erwin Muller
Zwycięzca Przeglądu Samica Biała – kol. Jan Szturmaj
Wyróżnienia otrzymały gołębie
Żółty samiec – kol. Werner Feller
Niebieski Samiec – kol. Erwina Mullera
Niebieska Samica – kol. Jerzego Michalaka
Niebieska Samica – kol. Erwina Mullera
Laureaci otrzymali pamiątkowe puchary przechodnie za ZW a za gołębie wyróżnione dyplomy.
Spotkanie jak zawsze w naszej grupie przebiegło sprawnie i koleżeńskim nastroju nie brakowało dobrego humoru i cennych pouczających uwag. Następny przegląd w lipcu 2017r.. ale przed nami sezon wystawowy zarówno w Niemczech jak i kraju, wystawa Grupy Meclemburg OST odbędzie sie 21, 22 stycznia 2017r w miejscowości Penkun, Ogólno Niemiecka zaś Wystawa Klubowa 19, 20 listopad w miejscowości Nojnminster. nasza Wystawa Klubowa w tym sezonie powróci do Warszawy w dniach 14, 15 stycznia 2017r. koledzy z Grupy Mazowieckiej naszego klubu organizują regionalną wystawę gołębi rasowych w Garwolinie 12, 13 listopada 2016r. na której nigdy nie brakuje gołębi naszej rasy w imieniu organizatorów zapraszam serdecznie do zwiedzania naszych wystaw.
Tomek Kucharski

 
   
  09-10-2016