Aktualności  
  NADARZYN – X KLUBOWY PRZEGLĄD GOŁĘBI MŁODYCH  
  Witam Kolegów Klubowiczów
Przesyłam kilka informacji po przeglądzie gołębi młodych w Nadarzynie
Spotkanie nasze rozpoczęło się minutą ciszy poświęconą pamięci Kol. Eugeniuszowi Śliwa z Ostrowca Świętokrzyskiego, który na zawsze odszedł z grona hodowców i z naszego Klubu.
W przeglądzie wzięło udział 21 Klubowiczów i kilka osób zainteresowanych hodowlą tej rasy (pocieszającym akcentem było to, że do Klubu wstąpiło dwóch nowych członków: Robert Chojnacki z Warszawskiego Zw. i Paweł Olichwer z Zielonogórskiego Zw., przybyłym Kolegom życzymy satysfakcji z przynależności do naszego grona i oczywiście sukcesów w hodowli).
Prezentowane gołębie w czasie przeglądu omawiane były przez Jerzego Michalaka z jednej strony sali oraz przez Adama Moczulskiego i Zbigniew Rajskiego z drugiej strony.
W czasie przeglądu również poprzez głosowanie sami hodowcy typowali najlepsze gołębie, które wg nich zasługują na wyróżnienie. Jak się okazało po podliczeniu głosów, to typowanie było bardzo trafne i w pełni pokryło się z gołębiami wyróżnionymi przez sędziów.
Hodowcy, których gołębie uzyskały największą ilość pkt, zostali wyróżnienie pucharem. Spośród tych gołębi wybrany został najlepszy samiec, który zyskał miano Zwycięzcy Przeglądu – był to gołąb w kolorze niebieskim Jerzego Michalaka oraz najlepsza samica jako zwycięzca przeglądu – to miano zyskała samica w kolorze żółtym Marcina Malitki.
Najlepszą ocenę w poszczególnych kolorach uzyskały gołębie poszczególnych osób:
1) Jerzy Michalak – niebieski – 1.0
2) Marcin Malitka – żółty – 0.1
3) Marcin Malitka – biały – 1.0
4) Stanisław Gałęzowski – biały – 1.0
5) Krzysztof Brudzyński – niebieski – 0.1
6) Adam Moczulski – ciemny – 1.0
7) Jerzy Michalak – niebieski szymel – 1.0
8) Krzysztof Brudzyński – niebieski szymel – 0.1
Niezależnie od przeglądu, w czasie dyskusji omawiane były ogólne kwestie hodowlane.
Podkreślono również, że nasi Klubowicze pochodzą głównie z Polski centralnej i z Polski Zachodniej, dlatego zgodnie ustalono, że przeglądy młodych będą się odbywały na zmianę, co drugi rok raz w centralnej części Polski, raz w zachodniej części Polski. Wstępnie przedstawiona został już nawet propozycja przeglądu w następnym roku. Miejsce to będzie ostatecznie potwierdzone na spotkaniu Klubu podczas wystawy klubowej.
Zgodnie z ustaleniami na ostatnim zebraniu Klubu w Kielcach, najbliższa wystawa Klubowa odbędzie się w Warszawie, podczas warszawskiej wystawy w dniach 14 – 15 stycznia 2017r. Również podczas tej wystawy, w sobotę o godz. 13 na pierwszym piętrze odbędzie się zebranie Klubu.
Tradycyjnie podczas przeglądu, przedstawiona została kwestia opłacania składek oraz na naszym zebraniu podczas wystawy Klubowej przedstawione będzie aktualne saldo Klubu i rozliczenia jakie były dokonywane. Myślę, że w ramach Klubu zakupimy kilku pucharów Klubowych za wyróżnione gołębie w kolorze, niezależnie od nagród, które będzie zapewniał organizator wystawy.
Tym z Kolegów, którzy chcieliby wziąć udział w wystawie w Warszawie, przekazuję, że druki zgłoszenia i Regulamin dostępne będą na stroniewww.hodowcy.waw.pl w zakładce ”Do pobrania”, ewentualnie zainteresowanych proszę o kontakt i wyślę te druki bezpośrednio.
Na zakończenie przeglądu część Klubowiczów udała się na będącą w pobliżu działkę do Kol. Marcina Malitki, gdzie przy przekąsce z rusztu i czymś do popicia przedłużona była koleżeńska dyskusja. Marcinowi z ekipą towarzyszącą składamy podziękowanie za przygotowanie tegorocznego przeglądu.
Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia na wystawach w nadchodzącym sezonie.
Zbigniew Rajski
 
   
  10-09-2016