Aktualności  
  HALLE – WYSTAWA KLUBOWA  
  Kolejne święto hodowców Niemieckiego Wystawowego za nami, przed nami rok oczekiwań na następne.
Halle Messe Arena gościła w tym roku hodowców z Niemiec i nie tylko wystawiających swoje pupile jak również tłumy zwiedzających w tym wielu kolegów z Polski. Spotkaliśmy kolegów (klubowiczów) ze Szczecina, Wrocławia, Warszawy, Elbląga no i oczywiście my hodowcy z zielonogórskiego Związku. Najlepszą jakość gołębi Niemiecki Wystawowy można zobaczyć na wystawie klubowej w Niemczech i tak było tym razem. Tegoroczna wystawa klubowa była wystawą łączoną takich ras:

– Niemiecki Wystawowy – 2420 sztuk
– Show Racer – 906 sztuk
– Giant Homer – 314 sztuk
– Show Homer – 183 sztuk

364 hodowców zaprezentowało 4393 sztuki gołębi do oceny plus gołębie przeznaczone do sprzedaży, które były ustawione w pierwszym rzędzie wystawy i można je było nabyć za pośrednictwem kasy.
2420 sztuk Niemieckiego Wystawowego w 35 odmianach barwnych z czego wyłoniono 30 gołębi z oceną 97p.V i 94 gołębie z oceną 96p.HV w poszczególnych kolorach. Moim skromnym zdaniem najlepsze sztuki były w kolorze niebieskim z czarnymi pasami. Nadmienić też muszę, że bardzo wysokiej klasy prezentowane były czerwone grochy, kolor niepopularny w Polsce ( nie wiem dlaczego).Na uwagę zasługuje fakt, że hodowcy niemieccy zrobili duży postęp w hodowli w kolorze żółty dominant. Moją uwagę zwróciły szczególnie samce, które muszę powiedzieć, że były „mocne”. Ocena sędziowska jak wszędzie, były osoby zadowolone jak również dochodziły do mnie głosy niezadowolenia stawiając fakt iż Niemieccy sędziowie są ekspertami w tej rasie, ale czy wszyscy…???
Reasumując powiem, że wystawa bardzo ładna, dobrze zorganizowana w miłej, koleżeńskiej atmosferze. Rozmawiając z kolegami ,których spotkałem nikt nie przejawiał niezadowolenia, uważam wyjazd za udany, pouczający, a wystawę w Halle za jedną z lepszych na której byłem. My hodowcy z Polski możemy pozazdrościć kolegom z Zachodu ilości prezentowanych eksponatów w tak licznych i ciekawych odmianach barwnych oraz wysokiej jakości. Obserwując Wystawę Klubowa w Kielcach przy „krajówce” w ostatnich latach oraz tegoroczny Przegląd Młodych w Przeźmierowie jestem pełen nadziei, że w niedługim czasie dorównamy choć w części kolegom z Niemiec. Dlatego zachęcam wszystkich hodowców i sympatyków tej rasy do wstępowania w szeregi naszego Klubu i prezentowania swoich ptaków na naszych wystawach. Zachęcam również do poszerzania wiedzy na temat tej rasy, aby pozytywnie wpłynęła ona na stan naszej hodowli.

Za rok hodowcy z Niemiec organizują „klubówkę” w miejscowości Norymbergia.
Tomasz Kucharski


 
   
  14-12-2014