Informacja od Adminstratora
Uprzejmie informuję, że prace nad giełdą zostały ukończone. W celu uzyskania loginów i haseł do wystawiania ofert prosimy o prośbę uzyskania dostępu do panelu użytkownika na adres adam.orzechowski@interia.pl.

Przesłanie wiadomości umożliwi również weryfikację adresów e-mail, które w późniejszym czasie użyte zostaną do utworzenia szybkiej komunikacji z członkami klubu.

Pozdrawiam Adam Orzechowski.
Administrator
Ważna informacja
Uprzejmie zapraszamy Klubowiczów do przesyłania Swoich eksponatów celem uzupełnienia galerii hodowców na adres: adam.orzechowski@interia.pl.

Prosimy również Klubowiczów o przesłanie Swoich zdjęć w celu umieszczenia ich na stronie, oraz o podanie adresów e-mail dla łatwiejszego kontaktu z wszystkimi Klubowiczami.

Mile widziane jest również przesłanie informacji o zdobytych przez klubowiczów wyróżnień i odznaczeń.

Pozdrawiam Adam Orzechowski
Administrator.
Archiwa wydarzeń
Aktualnie nie ma żadnych archiwalnych wydarzeń.
Kolory obrączek
13-14.02.2016
POZNAŃ – WYSTAWA REGIONALNA

getattach,mid,32762,mpid,11,min,1,uid,204d766270083807
Dnia 13-14 Lutego 2016 roku odbyła się, zorganizowana przez Poznański Związek Regionalna Wystawa Gołębi Rasowych, Drobiu Ozdobnego i Królików w Poznaniu.

Wystawa zgromadziła 1137 sztuk gołębi, 81 sztuk drobiu i 168 sztuk królików w wielu rasach. Niemieckie Wystawowe prezentowane przez pięciu hodowców w ilości 61 sztuk, w tym 10 sztuk niebiorących udziału w konkursie wystawione jako pokaz. W tym roku w Poznaniu można było obejrzeć Niemieckie tylko w trzech kolorach 🙁 a mianowicie: Niebieskie z Czarnymi Pasami, Niebieskie Szymle i jeden RODZYNEK Czerwony Szymel.
Sędzią oceniającym był Waldemar Kosicki a asystowałem ja Tomek Kucharski.

Większość prezentowanych ptaków uzyskała noty w przedziale 93-95pkt. także śmiało można przyznać że jakość ptaków była bardzo dobra. Obserwując tegoroczne wystawy z perspektywy asystenta stwierdzić muszę iż 90% gołębi prezentowanych na wystawach, na których byłem w naszym kraju boryka się z poważnymi błędami BRWI, GŁOWY, BUDOWY natomiast poprawiła się znacznie BARWA OKA co przez ostatnie lata było zmorą nr.1 w Polskiej hodowli tej rasy.

Wystawa Poznańska jak co roku zorganizowana profesjonalnie i w 100% fachowo, dwie oddzielne hale na wystawę i giełdę to bardzo dobre rozwiązanie choć gdy na giełdzie wielki tłum zgromadzonych hodowców to wystawa jako odwrotność prawie „pusta” … 🙂
Koledzy z Poznania wyciągając pozytywne wnioski postanowili zainwestować w okazałe puchary dla nagrodzonych gołębi i muszę przyznać że inwestycja się opłaciła gdyż w kuluarach wystawy słychać było tylko zadowolone głosy wystawców, dodatkowo sędziowie i asystenci biorący udział w ocenie otrzymali od organizatorów w formie podziękowania za swoją pracę piękne statuetki z kamienia naturalnego.

Jeśli chodzi o wyniki uzyskane przez naszych kolegów to:

ZWYCIĘZCA W RASIE – Niebieski Szymel kol. Jurka Michalaka

WYRÓŻNIONY W RASIE – Niebieska kol. Janusza Zarzyńskiego

I kolekcja z ilością 382 punktów kol. Jurek Michalak

II kolekcja z ilością 381 punktów kol. Janusz Zarzyński

III kolekcja z ilością 378 punktów kol. Dawid Gond

Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Poznań za nami, a co za tym idzie tegoroczny sezon wystawowy też się kończy więc nie pozostaje mi nic innego jak życzyć wszystkim odwiedzającym naszą stronę udanych lęgów i wielu sukcesów na wystawach w następnym sezonie. Następne spotkania z gołębiami na przeglądach, na które w imieniu Zarządu Klubu i swoim serdecznie
zapraszam.

Tomek Kucharski

GALERIA

30-31.01.2016
KIELCE – WYSTAWA KLUBOWA

skanuj
30-31 stycznia 2016 r. odbyła się kolejna Wystawa Klubowa zorganizowana przy Wystawie Krajowej w Kielcach.
W tym roku 18-tu hodowców zaprezentowało 177 sztuk gołębi naszej rasy w 11-tu odmianach barwnych.
Tytuł Mistrza Polski po raz kolejny zdobył kol. Krzysztof Brudzyński uzyskując 383pkt.
Tytuł I Wicemistrza Polski zdobył kol. Krzysztof Sulikowski uzyskując 383pkt.
Tytuł II Wicemistrza Polski zdobyli ex aequo koledzy Janusz Waszewski i Marcin Malitka uzyskując tą samą liczbę punktów 382.
Ponadto
Krzysztof Brudzyński został Klubowym Mistrzem w kolorze niebieskim z czarnymi pasami
Krzysztof Sulikowski został Klubowym Mistrzem w kolorze białym

ZWYCIĘZCĄ W RASIE oraz ZWYCIĘZCĄ WYSTAWY KLUBOWEJ została niebieska samica 96pkt. kol. Krzysztofa Brudzyńskiego

WYRÓŻNIENIA zaś otrzymali koledzy:

Janusz Waszewski – Niebieski Szymel 96pkt.
Marcin Malitka – Biały 96pkt.
Zbigniew Kąkolewski – Biała 96pkt.
Zbigniew Kąkolewski – Żółta 95pkt.

Dodatkowe dwie nagrody ufundowane przez kol. Jurka Michalaka dla gołębi w kolorach niebieskim i białym otrzymali:
Niebieski – kol. Krzysztof Brudzyński
Biały – kol. Krzysztof Sulikowski

Laureatom gratulujemy sukcesów, myślę że nagrody zdobyte w tym roku jeszcze bardziej zmotywują do dalszej pracy nad udoskonalanie rasy czego serdecznie wszystkim życzę.
Informacyjnie wspomnieć należy w tym miejscu, że na nagrody ( wyróżnienie ) zasługiwało o wiele więcej gołębi lecz organizator przewidział tylko cztery wyróżnienia, zwycięzcę rasy i kolekcje. Na nagrody klubowe nie mogły one liczyć ponieważ należały do kolegów nienależących do klubu. Jest nam z tego powodu przykro lecz klub nie ponosi w żaden sposób odpowiedzialności za tą sytuacje.

Bez komentarza nie pozostawię krążącego w kuluarach wystawy niezadowolenia z oceny sędziowskiej, uważam że nigdy żaden sędzia choć by nie wiadomo jak się starał nie jest w stanie zadowolić każdego, a praca jaką wykonuje zważając na tego typu incydenty nie ukrywajmy jest po prostu niewdzięczna. Jeżeli ktoś uważa inaczej proponuje „założyć biały fartuch” i spróbować tego chleba.( wiem co mówię bo sam kiedyś narzekałem ) Wybór zwycięzców i wyróżnionych gołębi z pośród wyrównanej stawki zawsze będzie kontrowersyjny ale skoro zdjęte punkty karne na karcie oceny odzwierciedlają rzeczywisty stan gołębia to jaki cel ma „narzekanie” ??? Skoro wygrać morze tylko jeden to nauczmy się w końcu przegrywać ( to chyba jest większa sztuka ) i cieszmy się że
mamy takie ptaki skoro uważamy że są lepsze 😉 bo ważniejsze chyba jest zadowolenie kiedy wchodzimy do gołębnika niż widok zakurzonych pucharów. 🙂

Na tegorocznej wystawie Zarząd Klubu zadbał abyśmy byli widoczni w tłumie a mianowicie zabezpieczone zostało „stoisko” Klubowe pięknie ozdobione przedmiotami nawiązującymi do hodowanej przez nas rasy. Zainteresowani mogli usiąść przy „kawce” i podyskutować na ulubione tematy w miłej koleżeńskiej atmosferze. Nabyć można było klubowy kubek, naklejkę z logo klubu i oczywiście skarbnicę wiedzy w postaci PŁYTY DVD ze SZKOLENIA SĘDZIÓW, które odbyło się w ubiegłym roku przy Warszawskim Ogrodzie Zoologicznym przeprowadzonego przez Sędziego Szkoleniowca z Niemiec ULRICHA LAHME. ( PŁYTA jak i KUBKI i NAKLEJKI SĄ W DALSZYM CIĄGU DO NABYCIA zainteresowanych kierujemy do naszego przewodniczącego kol. Adama Moczulskiego lub sekretarza kol. Adama Orzechowskiego. Z góry dziękujemy za wsparcie naszej organizacji ).
Podczas zebrania członków uzgodniona została bardzo ważna kwestia, a mianowicie Wystawa Klubowa 2017 odbędzie się w Warszawie.
Tegoroczny Klubowy Przegląd Gołębi Młodych odbędzie się w Nadarzynie koło Warszawy trud organizacyjny w tym roku wziął na swoje barki kol. Marcin Malitka z Warszawską grupą wsparcia.
Zachodnia Grupa Klubowiczów planuje zorganizować w połowie sierpnia wspólnie z Klubem Gdańskiego Wysokolotnego wspólny przegląd gołębi młodych w okolicach Zielonej Góry (więcej informacji pojawi się bliżej terminu. Zaproszeni mogą się czuć wszyscy chętni do wzięcia udziału w
tym przedsięwzięciu mającym na celu udoskonalanie rasy jak i integrowanie się z innymi bardzo prężnymi w swoich działaniach Klubami)

z hodowlanym pozdrowieniem

Tomek Kucharski

Zdjęcia gołębi Zdzisław Jakubanis

GALERIA

Komunikat osób oceniających gołębie na ostatniej wystawie Klubowej, podczas wystawy krajowej w Kielcach, w dniu 29.01.2016r.

Oceniający gołębie na ostatniej wystawie Klubowej: Zbigniew Rajski i Adam Moczulski wraz z asystentem Tomaszem Kucharskim informują, że pomyłkowo jak drugi Wicemistrz Polski wskazany został tylko Marcin Malitka.
Taką samą ilość punktów, tj. 382 za kolekcję, z jednym gołębiem wyróżnionym uzyskał również Janusz Waszewski. Wobec powyższego trzecie miejsce na wystawie Klubowej, oraz tytuł drugiego Wicemistrza Polski zajęli ex aequo (równolegle): Marcin Malitka i Janusz Waszewski.
Za tą pomyłkę Kol. Janusza Waszewskiego serdecznie przepraszamy.

PS

Jednocześnie Prezydium Klubu informuje, że z uwagi na ograniczone możliwości techniczne podczas ostatniej wystawy, dodatkowe nagrody Klubowe za udział w wystawie Klubowej, zostaną przyznane na podstawie katalogu i będą wręczone podczas przeglądu gołębi młodych we wrześniu 2016r.

w imieniu Prezydium Klubu

Zbigniew Rajski

16-17.01.2016
WARSZAWA – WYSTAWA KLUBU GOŁĘBI RASY NIEMIECKI WYSTAWOWY

V__9563
W dniach 16-17 stycznia 2016r. odbyła się Warszawska Wystawa Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego, na której pokazano 1455 eksponatów. W rasie Niemiecki Wystawowy 9 wystawców (8 kolegów klubowiczów) zaprezentowało 63 sztuki. Wśród nich byli:
-Krzysztof Brudzyński
-Adam Moczulski
-Piotr Doliński
-Jan Bąk
-Tomasz Makowski
-Marcin Malitka
-Rafał Krupa
-Zbigniew Rajski (zaprezentował pokaz)
Sędzią oceniającym eksponaty był Zbigniew Rajski.
Nagrody i wyróżnienia otrzymali:
-ZW- niebieski z pasami – Krzysztof Brudzyński (97pkt.)
-W -niebieski z pasami – Tomasz Makowski (96pkt.)
-W – biały – Marcin Malitka (96pkt.)
-W – czerwony – Adam Moczulski (95pkt.)
-I Kolekcja -Marcin Malitka (384pkt.)
-II Kolekcja – Krzysztof Brudzyński (383pkt.)
-III Kolekcja – Tomasz Makowski (381pkt.)
Wystawa zakończyła się sukcesem, dlatego mam nadzieję że zachęci to kolegów klubowiczów do pokazania większej ilości eksponatów w przyszłym roku.
Galeria
Marcin Malitka

16-17.01.2016
PENKUN – WYSTAWA GRUPY MECKLENBURG-OST

20150919_133809
Dnia 16 i 17 stycznia 2016 roku w miejscowości Penkun (Niemcy) odbyła się 41. Randow-Schau (lokalna wystawa gołębi rasowych) przy której zorganizowana została Sonderschau „deutsche Schautaube” Gruppe Mecklenburg-Ost ( Grupowa Wystawa Gołębi Rasy Niemiecki Wystawowy
Grupy Mecklenburg-Ost).
W tym roku po raz pierwszy w nowym bardzo urokliwym miejscu mianowicie
Średniowieczny Skansen Muzeum który władze miasta Penkun udostępniły nam hodowcom. Wystawa choć niewielka to bardzo ładna, bardzo dobrze zorganizowana a poziom prezentowanych gołębi bardzo wysoki szczególnie w naszej rasie. Piętnastu wystawców w tym sześciu z Polski prezentowało 155 gołębi rasy Niemiecki Wystawowy w 13 odmianach barwnych.
Stawka gołębi w tym roku była bardzo wysoka mimo niewielkiej ilości ptaków przyznanych zostało bardzo dużo wysokich ocen 97 V – 11 gołębi, 96 HV – 12 gołębi, 95 SG – 39 gołębi.
Bez komentarza nie pozostawię fakt iż część tych wysokich ocen zdobyły gołębie polskich
hodowców, którzy są członkami grupy Mecklenburg-Ost.
Jerzy Michalak 3 x 97 V , 5 x 96 HV , 2 x 95 SG
Erwin Muller 2 x 97 V , 2 x 96 HV , 9 x 95 SG
Jan Szturmaj 2 x 97 V , 1 x 96 HV , 5 x 95 SG
Dirk Blumberg 3 x 97 V , 5 x 95 SG
Torsten Fettkenheuer 1 x 97 V , 1 x 96 HV , 3 x 95 SG
Hans-Joachim Meinke 1 x 96 HV , 3 x 95 SG
Krzysztof Brydzyński 1 x 96 HV , 2 x 95 SG
Tomasz Kucharski 3 x 95 SG
Mirek Tomczyk 1×95 SG
Jak co roku w Penkun wszyscy w dobrych nastrojach wśród swoich podopiecznych mogli spotkać się, podyskutować o ocenie sędziowskiej (trochę na nią „ponarzekać”) wymienić się swym doświadczeniem miło spędzając czas. Muszę przyznać że nasza Grupa jest świetnym przykładem na bardzo owocną i godną naśladowania integrację Polsko-Niemiecką. Po tylu latach zawiści dziś możemy spotkać się, usiąść przy jednym stole, rozmawiać, śmiać się bo przecież mimo różnic jesteśmy tacy sami. Mamy te same cele, te same pragnienia a łączy nas wspólna pasja, piękna pasja.
I takim akcentem chciałbym zakończyć moją relację pozdrawiając naszych kochanych polityków.

Tomek Kucharski
GALERIA

09-10.01.2016
DRZONKÓW–POLSKO-NIEMIECKA WYSTAWA REGIONU ZACHODNIEGO

20150919_133809

W dniach 09-10.01.2016r. w pod zielonogórskim Drzonkowie odbyła się Polsko-Niemiecka Wystawa Regionu Zachodniego. Organizatorem wystawy był Zielonogórski ZHGR i DO. W ramach tej Wystawy odbyła się Specjalistyczna Wystawa Gołębi Rasy Niemiecki Wystawowy .Dziesięciu hodowców wystawiło do oceny 82 sztuki w 10 odmianach barwnych. Ocenę sędziowską przeprowadził Waldemar Kosicki, a asystował Tomek Kucharski.

Wyniki:
20150919_133809Zwycięzca – samica – 97p – Mateusz Głyda

20150919_133809Wyróżniony oraz Zwycięzca całej wystawy w rasach niemieckich – 97p –Zbigniew Kąkolewski

 

20150919_133809Wyróżniony – 96p – Paweł Olichwer

20150919_133809Wyróżniony – 97p – Mateusz Głyda

20150919_133809Wyróżniony – 96p – Mateusz Głyda

20150919_133809Wyróżniony – 96p – Mirosław Tomczyk

20150919_133809Wyróżniony – 96p – Zbigniew Kąkolewski

I Kolekcja – 385p – Mateusz Głyda
II Kolekcja – 384p – Zbigniew Kąkolewski
III Kolekcja – 382 – Mirosław Tomczyk

Adam Orzechowski

19-20.12.2015
NÜRBERG – KLUBOWA WYSTAWA GOŁĘBI RASY NIEMIECKI WYSTAWOWY

20150919_133809

Dnia 19 i 20 grudnia 2015r. w miejscowości Nürnberg (Norymberga)
odbyła się kolejna Klubowa Wystawa Gołębi Rasy Niemiecki Wystawowy.
Tym razem koledzy z Niemiec zorganizowali swoją klubówkę przy
35 Norymberskiej Wystawie Gołębi Rasowych, oprócz klubowej Niemieckiego Wystawowego
odbyło się 11 innych wystaw klubowych innych ras gołębi.
Wystawa prezentowała 7540 sztuk gołębi z czego 1925 to Niemieckie
Wystawowe w 33 odmianach barwnych w tym trzy barwy AOC (kolor który nie
jest jeszcze zarejestrowany) mianowicie AOC indigo AOC dunkel getigert
(ciemny tiger) AOC rotfahl mit binden getigert (czerwono płowy z pasami
tiger). Wystawa bardzo ładna jakość prezentowanych ptaków jak na
Niemiecką klubówkę przystało bardzo wysoka, ocenę 97 V zdobyły 52
gołębie 96 HV 94 gołębie, a 95 SG 273 gołębie. W tym miejscu
nadmienić muszę o wielkim sukcesie naszego polskiego hodowcy Jurka
Michalaka ,który jako jedyny Polak wystawił swoje gołębie w Norymberdze
i jego niebieska samica została komisyjnie wybrana NAJLEPSZYM GOŁĘBIEM
WYSTAWY pokonała 1924 ptaki i jako pierwszy gołąb w historii polskiej
hodowli tej rasy została Czempionem Wystawy Klubowej w Niemczech.
Gratulujemy Jurku i cieszymy się razem z Tobą. W tym roku gołębi
było nieco mniej niż w latach ubiegłych spowodowane było to wykryciem
ogniska ptasiej grypy w dolnej części Bawarii dlatego wielu hodowców nie
mogło zaprezentować swych pupili. Mimo tego jak co roku było czym oko
nacieszyć, niejednokrotnie wspominałem i wspominał będę że na
wystawę takiej rangi warto jechać choćby nawet trzeba było przełożyć
datę własnego ślubu 🙂
Stała ekipa hodowców z Polski mimo sporej odległości dotarła i z tego
co mi wiadomo nikt nie żałuje wyjazdu i tych wielu godzin spędzonych w
aucie, a wrażenia jakich doznali na długo pozostaną w ich pamięci.
Przed nami kolejny rok oczekiwań na następną klubówkę, a po drodze
nasza Klubowa Wystawa w Kielcach na którą zapraszamy kolegów z Niemiec i
nie tylko.
Tomek Kucharski
GALERIA
19.09.2015
ZEMSKO– PRZEGLĄD GOŁĘBI MŁODYCH KLUBU HODOWCÓW GOŁĘBI RASY NIEMIECKI WYSTAWOWY

 

20150919_133809

Dnia 19 09 2015 roku w miejscowości ZEMSKO w województwie lubuskim
odbył się tegoroczny IX (już) KLUBOWY PRZEGLĄD GOŁĘBI MŁODYCH RASY
NIEMIECKI WYSTAWOWY.
Podczas ostatniego zebrania członków Klubu w Kielcach (podczas wystawy
klubowej styczeń 2015) ogół zebranych zaaprobował mój wniosek o
zorganizowanie tegorocznego przeglądu przy wsparciu i pod patronatem
Zielonogórskiego ZHGRiDO. Dzięki czemu w piękną wrześniową sobotę
grupa przyjaciół mogła się spotkać na urokliwej ziemi lubuskiej aby w
towarzystwie naszych podopiecznych miło i sympatycznie spędzić czas
odrywając się na chwile od trosk dnia powszedniego.
Pogoda dopisała w stu procentach, co po części wpływało na nasze dobre
nastroje bo nadmienić trzeba że nie mamy zbyt wiele okazji w roku aby
się spotkać w tak szerokim gronie i każdą taką okazje powinniśmy
wykorzystywać. A Przegląd jest doskonałą do tego okazją. Spotykamy
się „sami dla siebie”, jest czas na dyskusje o sprawach
klubowych, prywatnych itp. ale przede wszystkim tego dnia spotykamy się w
celach szkoleniowych, aby podnosić swoje kwalifikacje i wiedzę na temat
naszej rasy. Będąc kiedyś na przeglądzie w Niemczech prezes grupy
MAclemburg OST Wolfgang Horn rozpoczynając przegląd oficjalną przemową
wypowiedział słowa, które głęboko mi utkwiły… PRZEGLĄD JEST TO POZYTYWNA FORMA KRYTYKI,
KTÓRA W ODPOWIEDNI SPOSÓB POWINNA PRZEŁOŻYĆ SIĘ NA STAN NASZEJ
HODOWLI …Nic dodać nic ująć w jednym prostym zdaniu zawarta jest cała definicja
naszych przeglądowych spotkań. Jak wielu z Was zapewne wie w Polsce kiedy
Klub rozpoczął organizację przeglądów miał jeden i tylko jeden cel,
( jak już wspomniałem wcześniej) SZKOLENIE, SZKOLENIE i jeszcze raz
SZKOLENIE, które ma wpłynąć na jakość naszej Polskiej hodowli. Ale
niestety niektórzy traktują przeglądy jak mistrzostwa Polski gdzie
najważniejszym celem są trofea które dalej niosą splendor dla hodowcy.
Nie powiem miło jest jeżeli gołąbek zostaje zauważony w tłumie i
otrzymuje nagrodę, ale musimy nauczyć się podchodzić do tego tematu z
większym dystansem, a jadąc na przegląd skupić najwięcej uwagi na tym
co sędziowie mają nam do powiedzenia o naszych gołąbkach. To doskonały
moment aby zadać pytanie …DLACZEGO PAN TAK UWAŻA ???… ( np. … CO Z
TĄ GŁOWĄ JEST NIE TAK?… itp. itd.) każdy pytający na pewno uzyska
odpowiedz, bo na wystawach takiej szansy może po prostu nie być. Dlatego
w imieniu swoim jak i Zarządu Klubu apeluje do wszystkich hodowców tej
rasy SZKOLMY SIĘ i BIERZMY CZYNNY UDZIAŁ W PRZEGLĄDACH , NIE JEDZMY NA
PRZEGLĄD PO PUCHARY.
Wracając do naszego tegorocznego spotkania to chciałbym przede wszystkim
(powinienem zrobić to na początku 🙂 ) podziękować wszystkim tym
którzy wzięli udział w przeglądzie, dojechali tu do nas przemierzając
cały kraj. Jako organizator doskonale zdaje sobie sprawę z tego że
lokalizacja przeglądu w tym roku była niezbyt komfortowa dlatego też
radość nasza jest większa bo wielu z was dotarło i na prawdę miło nam
był gościć Was w naszych stronach.
Jeśli chodzi o sam przegląd to odbył się on na sali wiejskiej w
miejscowości Zemsko, 23 hodowców zaprezentowało w tym roku 110 gołębi
w kolorach takich jak: niebieski,
niebieski-szymel,biały,szek,ciemny,czerwony,żółty,czarny,niebiesko-płowy
Kiedy byliśmy już w komplecie ok. godz.9 przy śniadaniu omówiony
został porządek spotkania , który był ściśle przestrzegany co
pomagało w pracy naszym sędziom i oczywiście nam organizatorom. Po
śniadaniu i oficjalnym powitaniu i rozpoczęciu przeglądu
przystąpiliśmy do omawiania gołębi, w tym roku trud ten wzięli na
swoje barki nasi sędziowie klubowi
Zbyszek Rajski i Jurek Michalak za co im serdecznie dziękujemy.
Zauważyłem że hodowcy z dużym zaciekawieniem i uwagą wsłuchiwali się
w słowa sędziów ( i o to w tym wszystkim chodzi) szczególnie Ci
„młodsi” koledzy, bo to właśnie im przeglądy dedykowane są w
pierwszej kolejności.
Ok godziny 13-tej sędziowie uporali się z nawałem swej pracy i wspólnie
zasiedliśmy do obiadu podczas , którego w luźnych rozmowach poruszane
były ciekawe tematy i zagadnienia hodowlane.
Po obiedzie wszyscy udaliśmy się na zewnątrz aby sędziowie mogli
swobodnie dokonać weryfikacji i z pośród wszystkich ptaków wybrać te
kilka , które w danym dniu rokują na bardzo dobre gołębie ( min. ocena
na wystawie 95 pkt.) i wyróżnić je pamiątkowymi pucharami które w tym
roku ufundował ZIELONOGÓRSKI ZHGRiDO
Jak tradycja nakazuje tak i tym razem wybrana została najlepsza para
przeglądu która dodatkowo nagrodzona została pamiątkowymi nagrodami
wykonanymi metodami ręcznej stolarki artystycznej własnoręcznie prze
zemnie ( zabrzmiało nieskromnie ale postanowiłem zrobić coś nie
standardowego dlatego wykorzystałem swoje umiejętności zawodowe i nie
tylko, a wyszło to….. sami osądźcie 😉 )

NAJLEPSZY SAMIEC PRZEGLĄDU ZEMSKO 2015 – kol. Krzysztof Brudzyński
20150919_142142
NAJLEPSZA SAMICA PRZEGLĄDU ZEMSKO 2015 – kol. Jerzy Michalak
20150919_142209
WYRÓŻNIONE GOŁĘBIE PRZEGLĄDU ZEMSKO 2015
SZEK – kol. Jan Bąk
20150919_142116
BIAŁY – kol. Mirosław Tomczyk
20150919_142101
ŻÓŁTY – kol. Mirosław Tomczyk
20150919_142344
ŻÓŁTY – kol. Piotr Doliński
20150919_142125
NIEBIESKI-SZYMEL – kol. Jerzy Michalak
20150919_142153
NIEBIESKI Z CZARNYMI PASAMI – kol. Krzysztof Brudzyński
20150919_142234
NIEBIESKI Z CZARNYMI PASAMI – kol. Tomasz Kucharski
20150919_142311
Wspólnie z kolegami z Zielonogórskiego Związku postanowiliśmy
przeznaczyć jeden dodatkowy okazały puchar a tym samym zainicjować
dodatkową myślę że bardzo ważną nagrodę na naszych przeglądach, a
mianowicie MISS PUBLICZNOŚCI czyli najlepszy gołąb zdaniem wszystkich
uczestników przeglądu.

MISS PUBLICZNOŚCI PRZEGLĄDU ZEMSKO 2015

NIEBIESKI Z CZARNYMI PASAMI – kol. Tomasz Kucharski
20150919_142301

W tym roku nagroda ta trafiła w moje ręce mam nadzieje, że nie było to
wynikiem sympatii i okoliczności, a ptak naprawdę się podobał 🙂 😉

Po rozdaniu nagród i pamiątkowych fotkach odbyło się zebranie
członków klubu na którym przedyskutowaliśmy kilaka bardzo ważnych
kwestii dotyczących prawidłowego funkcjonowania naszej organizacji,
wyjaśniono sporne sprawy i podjętych zostało kilak ważnych a zarazem
słusznych decyzji.
Na zakończenie nie mogło zabraknąć niespodzianki nie na ziemi lubuskiej
nie nie… tym razem postanowiliśmy uraczyć naszych gości pieczonym
dzikiem i takim miłym akcentem zakończyć nasze tegoroczne SZKOLENIE.
Nie dotarły do mnie jakiekolwiek głosy niezadowolenia więc jako
organizator uważam imprezę za udaną, było mi bardzo miło gościć was w
moich stronach.
Jeszcze raz chciałbym podziękować wszystkim za obecność,
zaangażowanie w sprawy klubowe, ale przede wszystkim chciałbym
podziękować przyjaciołom z Zielonogórskiego Związku
Ignacowi Bazanowi, Adamowi Orzechowskiemu , Zbyszkowi Kąkolewskiemu,
Jurkowi Szczurowskiemu i Andrzejowi Kempie za ogromne wsparcie i pomoc w
tym przedsięwzięciu DZIĘKI CHŁOPAKI
Następne spotkanie w podobnym składzie i o takiej randze KLUBÓWKA w
Kielcach
, a więc do zobaczenia

Tomek Kucharski

GALERIA

07-08.11.2015
GARWOLIN – MAZOWIECKI KONKURS W RASIE NIEMIECKI WYSTAWOWY
W dniu 7-8 listopada 2015roku w Garwolinie odbyła się wystawa gołębi rasowych organizowana przez Marcina Malitkę i Adama Moczulskiego, na której pokazano 760 okazów różnych ras. Część wystawy stanowił pokaz Mazowieckiego Klubu Niemieckiego Wystawowego. Wśród klubowiczów wystawiających byli:
-Bąk Jan- 4szt.
-Makowski Tomasz – 10szt.
-Doliński Piotr – 16szt.
-Ossowski Marek – 10szt.
-Moczulski Adam – 4szt. (pokaz)
-Rajski Zbigniew – 4 szt. (pokaz)
-Malitka Marcin – 12 szt.(pokaz)

Sędzią oceniającym był Zbigniew Rajski.
NAGRODY I WYRÓŻNIENIA:
ZW. otrzymał niebieski szymel (96pkt.) – Doliński Piotr
W. w kolorze niebieski z pasami (96pkt.) – Makowski Tomasz
W. w kolorze białym (96pkt.pokaz) – Malitka Marcin
I Kolekcja – Doliński Piotr
II Kolekcja – Makowski Tomasz
III Kolekcja – Ossowski Marek

Wystawa zakończyła się sukcesem, więc mamy nadzieję, że zachęci to pozostałych członków klubu do aktywnego uczestnictwa w przyszłym roku.Organizatorzy wystawy
04.10.2015
PENKUN – PRZEGLĄD GOŁĘBI MŁODYCH RASY NIEMIECKI WYSTAWOWY
V__B747
W przeglądzie udział wzięło 18-tu hodowców prezentując około 100 gołębi. W tej stawce znalazło się 5 hodowców z Polski:
Jerzy Michalak
Jan Szturmaj
Janusz Zarzyński
Dariusz Kuchta
Krzysztof Brudzyński

Przegląd przeprowadził sędzia Radel Rainer.
A teraz wyniki – wybierane były : samiec i samica
I miejsce Jerzy Michalak
II miejsce Erwin Miller
III miejsce Krzysztof Brudzyński

Jak widać po wynikach gołębie polskich hodowców zostały ocenione bardzo wysoko. Gratulacje.
GALERIAJerzy Michalak
30.08.2015
CALAU – POKAZ GOŁĘBI MŁODYCH
Scan 1
Dokładnych danych nie mam ale z moich obliczeń wynika, że do Calau przybyło około 100 hodowców, którzy przywieźli do przeglądu około 400sztuk gołębi młodych. W tej stawce znalazło się około 150 sztuk gołębi rasy Niemiecki Wystawowy w różnych kolorach.
Po przywitaniu uczestników przeglądu szkolenie i wykład z pokazem gołębi na planszach przeprowadził sędzia ekspert Peter Kaltschmidt, który jest jednocześnie hodowcą gołębi rasy Niemiecki Wystawowy.
Do omówienia gołębi przystąpiło 3 sędziów , a przewodniczył Radel Rainer.
Sędziowie pracowali pojedynczo, każdy w swoim sektorze, ale wybór najlepszych z całej stawki wybierali wspólnie.
Championem Przeglądu został gołąb Jerzego Michalaka z Polski.
GALERIA
Jerzy Michalak
29.08.2015
WARSZAWA-SZKOLENIE SĘDZIÓW I HODOWCÓW GOŁĘBI RASY NIEMIECKI WYSTAWOWY

20150829_143417

Dnia 29.08.15r. w Warszawie w ogrodzie zoologicznym odbyło się
szkolenie sędziów, asystentów i hodowców z grupy I (uformowane), które
wspólnie zorganizowane zostało przez Polski Związek HGRiDI, Kolegium
Sędziów oraz Klub Hodowców Gołębi Rasy Niemiecki Wystawowy. Szkolenie
to dotyczyło konkretnie rasy Niemiecki Wystawowy i Ryś Polski (ja skupie
swą relacje na temat Niemieckiego Wystawowego ponieważ w tym szkoleniu
uczestniczyłem). Do przeprowadzenia owego szkolenia zaproszony został
wybitny Niemiecki sędzia, szkoleniowiec i przede wszystkim wielki pasjonat tej rasy:
(co można było odczuć podczas spotkania z nim) ULRICH LAHME. Podczas
czterogodzinnego wykładu szczegół po szczególe przedstawiony i
właściwie zinterpretowany został wzorzec naszego ptaka w oparciu o
bardzo ciekawe materiały, które za pomocą rzutnika prezentował nam
Ulrich. Każdy z obecnych mógł zadawać pytania dzięki czemu
wyjaśnionych zostało wiele spornych kwestii i konkluzji, które
pojawiają się na naszych wystawach. Szkolenie to było bardzo potrzebne i
mam nadzieję, że przełoży się na pracę naszych sędziów w
nadchodzącym sezonie wystawowym i nie tylko . W końcu ta piękna i
szlachetna a zarazem bardzo popularna rasa w naszym kraju będzie
prawidłowo i sprawiedliwie oceniana. Nadmienić muszę, że całe te
szkolenie zostało profesjonalnie nagrane i odpowiednio obrobione aby
zachować na lata tak ważne dla nas hodowców tej rasy wydarzenie.
Wkrótce ogólnie dostępna będzie płytka z tym szkoleniem, którą
nabyć będzie można u Przewodniczącego Klubu kol. Adama Moczulskiego.
Myślę, że każdy kto hoduje lub ocenia tę rasę powinien zaopatrzyć
się w egzemplarz tej płyty bo ta drobna inwestycja prędzej czy później
zaowocuje. (Szczegółowe informacje dotyczące możliwości nabycia owej
płyty ukażą się niebawem na naszej stronie).
GALERIA
Adam Orzechowski
19.07.2015
PENKUN – PRZEGLĄD GOŁĘBI MŁODYCH GRUPY MECKLENBURG – OST
Scan 3
Z okazji 50 rocznicy utworzenia Grupy Maclemburg OST odbył się dnia 19 07 2015r. przegląd gołębi młodych w miejscowości Penkun .
Organizatorzy zaprosili wszystkich członków grupy wraz z małżonkami bądź osobami towarzyszącymi.
W spotkaniu udział wzięło 15 hodowców w tym 6 z polski:
J. Michalak , J. Szturmaj, T. Kucharski, D. Kuchta, Z. Tatarzycki i J. Zarzyński
Spotkanie rozpoczął oficjalnym otwarciem prezes W. Hornn który w swoim wystąpieniu przedstawił historię powstania i przebieg dotychczasowego działania naszej grupy.
Zaproponował też aby zmienić dotychczasową nazwę z Meclemburg OST na Meclemburg Pommern co zostało zaakceptowane przez ogół zgromadzonych.
Polscy hodowcy wręczyli pamiątkowy puchar ufundowany przez Zielonogórski Związek na ręce prezesa grupy gratulując i dziękując za dotychczasową współprace.
Następnie w towarzystwie naszych pięknych pań podczas śniadania omawialiśmy sprawy hodowlane , klubowe nie zabrakło wesołych anegdot i dobrego żartu
Po śniadaniu nasze panie udały się w rejs statkiem po pięknych okolicznych jeziorach, które są ze sobą połączone, a my zajęliśmy się omawianiem gołębi.
Zaprezentowano 101 sztuk w kilku odmianach barwnych : Tigry , Czerwone, Ciemne, Zółte, Białe, Szeki, Niebieskie, Niebieskie Szymle.
Omówieniem ptaków zajął się hodowca i prezes W. Hornn czego żaden ze zgromadzonych nie kwestionował.
Na uwagę zasługiwały gołębie J. Michalaka, T. Kucharskiego, J. Szturmaja, J. Zarzyńskiego, E. Millera i H. Meinke
Zakończenie omawiania naszych gołębi zbiegło się w czasie z powrotem pań z wycieczki więc udaliśmy się w dobrych nastrojach na piknik na którym rozmów na nasz ulubiony temat nie było końca.
Musze powiedzieć że nasze żony były zachwycone wspólnym spotkaniem ( teraz wiedzą co my tak na prawdę robimy na takich wyjazdach … 🙂 … ) i podpytywały nas kiedy u nas w Polsce zorganizujemy takie wspólne spotkanie, także panowie koledzy … rękawica została rzucona !!!
Jerzy Michalak
Tomek Kucharski
GALERIA
24-25.01.2015
KIELCE – WYSTAWA KLUBOWA GOŁĘBI RASY NIEMIECKI WYSTAWOWY PRZY WYSTAWIE KRAJOWEJ
Kielce 2015
Po raz drugi Wystawa Klubowa została zorganizowana w Kielcach przy Ogólnopolskiej Wystawie Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza.
Może najpierw trochę o Wystawie Krajowej. Z roku na rok większa, ciekawsza. Zdaniem wielu obserwatorów jest postrzegana jako jedna z lepszych w Europie.
Trochę liczb:
– gołębie – 5331 sztuk w 189 rasach
– drób ozdobny – 586 sztuk w 50 rasach
– króliki – 192 sztuki w 26 rasach
W sumie 446 wystawców zaprezentowało ponad 6 tysięcy eksponatów podlegających ocenie oraz dodatkowo w formie pokazu gołębie ,drób ozdobny oraz króliki w wolierach.
Liczby mówią same za siebie. Na naszym krajowym „podwórku” wystawa największa i bardzo dobrze zorganizowana.
Rasa, która nas najbardziej interesowała czyli Niemiecki Wystawowy została zaprezentowana w ilości 251 sztuk ( kilkanaście w formie pokazu) czyli o około 30 mniej niż w roku poprzednim. Mimo tego była jedną z ras liczniej eksponowanych na Wystawie Krajowej. Po PDL, Niemiecki Wystawowy był na drugim miejscu pod względem liczebności Ocenę przeprowadzili kol. J. Michalak i Z. Rajski, a asystentami byli kol. A. Moczulski i T. Kucharski. Warto odnotować, że Prezes Adam Moczulski zdał egzamin na sędziego PZHGRiDI i na kolejnych wystawach będzie mógł samodzielnie oceniać ptaki.
W trakcie wystawy odbyło się zebranie członków naszego Klubu. Omawialiśmy sprawy bieżące, między innymi padła propozycja zorganizowania na przyszłorocznej „krajówce” stoiska klubowego na głównej hali wystawowej. Była omawiana sprawa strony internetowej , którą podjąłem się uporządkować i prowadzić. Doszli nowi członkowie, a kilku niestety zostało skreślonych.
A teraz wyniki:
Mistrz Polski – 385p – Krzysztof Brudzyński
I Wicemistrz Polski – 383p – Ryszard Brewiński
II Wicemistrz Polski – 382p – Janusz Waszewski
Champion
Niebieski szymel 97p – Krzysztof Brudzyński
Wyróżnienia:
– biały 96p – Piotr Gruca
– ciemny 96p – Ryszard Brewiński
– czerwono-płowy szymel 96p – Mateusz Głyda
– czerwony 96p – Ryszard Brewiński
– niebieski z cz. pasami 97p – Krzysztof Brudzyński
– niebieski z cz. pasami 96p – Henryk Kocerba
– niebieski z cz. pasami 96p – Janusz Waszewski
– niebieski szymel 96p – Krzysztof Brudzyński
– żółty 95p – Krzysztof BrudzyńskiWyróżnienia Klubowe:
Klubowy Mistrz w kolorze czerwonym – Ryszard Brewiński
Klubowy Mistrz w kolorze niebieskim – Krzysztof Brudzyński
Zwycięzcą Wystawy klubowej po raz trzeci został Krzysztof Brudzyński .Tym samym puchar przechodni stał się jego własnością. Gratulujemy.
Do zobaczenia na kolejnych wystawach.
Adam Orzechowski
Zdjęcia Tomek KucharskiGALERIA
10.01.2015
PENKUM – WYSTAWA KLUBOWA GRUPY MECKLENBURG – OST
W miejscowości Penkun w Niemczech odbyła się jednodniowa z przyczyn niezależnych od organizatora wystawa gołębi rasy Niemiecki Wystawowy Grupy Mecklenburg – OST. W wystawie udział wzięli także koledzy z Polski zrzeszeni w owej grupie : J. Szturmaj, J. Michalak, R. Brewinski, M. Tomczyk, J. Zarzyński, D. Kuchta no i ja T. Kucharski.
Wystawa prezentowała ok. 120 ptaków w różnych odmianach barwnych, najliczniej prezentowane były jak zwykle niebieski z czarnymi pasami.
Ocena sędziowska która odbyła się dzień wcześniej przeprowadził sędzia ekspert Rainer Redel.
Wystawa co prawda tylko jednodniowa ale bardzo dobrze zorganizowana ,własnymi silami oczywiście. Bardzo mila atmosfera, a wrażenia końcowe mimo niesatysfakcjonujących ocen dla niejednego hodowcy są jak najbardziej pozytywne .Przecież ani trofea ,ani chwała nie są najważniejsze. Możliwość spotkana się z przyjaciółmi w milej atmosferze w otoczeniu naszych pupili wydają się ważniejsze.
Tomek Kucharski
GALERIA
12-14.12.2014
HALLE – WYSTAWA KLUBOWA
Halle 14Kolejne święto hodowców Niemieckiego Wystawowego za nami, przed nami rok oczekiwań na następne.
Halle Messe Arena gościła w tym roku hodowców z Niemiec i nie tylko wystawiających swoje pupile jak również tłumy zwiedzających w tym wielu kolegów z Polski. Spotkaliśmy kolegów (klubowiczów) ze Szczecina, Wrocławia, Warszawy, Elbląga no i oczywiście my hodowcy z zielonogórskiego Związku. Najlepszą jakość gołębi Niemiecki Wystawowy można zobaczyć na wystawie klubowej w Niemczech i tak było tym razem. Tegoroczna wystawa klubowa była wystawą łączoną takich ras:
– Niemiecki Wystawowy – 2420 sztuk
– Show Racer – 906 sztuk
– Giant Homer – 314 sztuk
– Show Homer – 183 sztuk
364 hodowców zaprezentowało 4393 sztuki gołębi do oceny plus gołębie przeznaczone do sprzedaży, które były ustawione w pierwszym rzędzie wystawy i można je było nabyć za pośrednictwem kasy.
2420 sztuk Niemieckiego Wystawowego w 35 odmianach barwnych z czego wyłoniono 30 gołębi z oceną 97p.V i 94 gołębie z oceną 96p.HV w poszczególnych kolorach. Moim skromnym zdaniem najlepsze sztuki były w kolorze niebieskim z czarnymi pasami. Nadmienić też muszę, że bardzo wysokiej klasy prezentowane były czerwone grochy, kolor niepopularny w Polsce ( nie wiem dlaczego).Na uwagę zasługuje fakt, że hodowcy niemieccy zrobili duży postęp w hodowli w kolorze żółty dominant. Moją uwagę zwróciły szczególnie samce, które muszę powiedzieć, że były „mocne”. Ocena sędziowska jak wszędzie, były osoby zadowolone jak również dochodziły do mnie głosy niezadowolenia stawiając fakt iż Niemieccy sędziowie są ekspertami w tej rasie, ale czy wszyscy…???
Reasumując powiem, że wystawa bardzo ładna, dobrze zorganizowana w miłej, koleżeńskiej atmosferze. Rozmawiając z kolegami ,których spotkałem nikt nie przejawiał niezadowolenia, uważam wyjazd za udany, pouczający, a wystawę w Halle za jedną z lepszych na której byłem. My hodowcy z Polski możemy pozazdrościć kolegom z Zachodu ilości prezentowanych eksponatów w tak licznych i ciekawych odmianach barwnych oraz wysokiej jakości. Obserwując Wystawę Klubowa w Kielcach przy „krajówce” w ostatnich latach oraz tegoroczny Przegląd Młodych w Przeźmierowie jestem pełen nadziei, że w niedługim czasie dorównamy choć w części kolegom z Niemiec. Dlatego zachęcam wszystkich hodowców i sympatyków tej rasy do wstępowania w szeregi naszego Klubu i prezentowania swoich ptaków na naszych wystawach. Zachęcam również do poszerzania wiedzy na temat tej rasy, aby pozytywnie wpłynęła ona na stan naszej hodowli.
Za rok hodowcy z Niemiec organizują „klubówkę” w miejscowości Norymbergia.
Tomasz Kucharski
GALERIA
05-07.12.2014
LIPSK

Lipsk 14

Wystawa połączona Niemieckiego Związku i Lipskiego Związku . Na wystawie 38500 eksponatów. Drób ozdobny, ptaki egzotyczne i blisko 20 tysięcy gołębi rasowych. Rasa ,która nas najbardziej interesuje czyli Niemiecki Wystawowy został zaprezentowany w ilości 250 sztuk. To dosyć mała liczba jak na ta rasę ,ale nikt się nie dziwił ponieważ wszyscy już czekali na Wystawę Klubowa , która odbywała się tydzień później w Halle.

GALERIA

19.09.2014r.
PRZEŹMIEROWO – PRZEGLĄD GOŁĘBI MŁODYCH

ed4db1998ab376e29b2a3371186e87b7
Przegląd zorganizowany został wspólnie z kolegami z Niemiec. Kiedyś jeździliśmy na przeglądy do Penkum teraz niemieccy hodowcy przyjechali do Przeźmierowa. Przyjechało 7 hodowców z Niemiec oraz 23 hodowców z naszego Klubu. W sumie wystawiono do oceny 286 gołębi.
Organizacją Przeglądu zajął się kol. Janusz Zarzyński, któremu należą się serdeczne podziękowania.
Z Niemiec przyjechało trzech sędziów : Jürgen Hiller, Mike Zwintscher oraz Henry Enricht. Sędziowie podzielili gołębie na trzy grupy i każdy z nich oceniał swoją grupę . W każdej grupie był tłumacz więc nie było problemu ze zrozumieniem oceny. Zainteresowani hodowcy przysłuchiwali się ocenom sędziów.
Po ocenie wszystkich ptaków sędziowie wspólnie wybrali ich zdaniem najlepsze egzemplarze w poszczególnych barwach oraz najładniejszą parę z całego przeglądu.
Wyróżnione gołębie zostały nagrodzone pucharami. Oto wyróżnieni hodowcy:
Erwin Miller
– zwycięzca wśród samców – niebieski z czarnymi pasami
– wyróżniony samiec – niebieski z czarnymi pasami
Mirosław Tomczyk
– zwycięzca wśród samic – żółta
– wyróżniona samica – żółta
Jerzy Michalak
– wyróżniony samiec – niebieski z czarnymi pasami
– wyróżniony samiec – niebieski szymel
Marcin Malitka
– wyróżniona samica – biała
– wyróżniona samica- biała
Mateusz Głyda
– wyróżniona samica – niebieska z czarnymi pasami
– wyróżniona samica – niebieski szymel
Janusz Zarzyński
– wyróżniona samica – niebieska z czarnymi pasami
Krzysztof Brudzyński
– wyróżniona samica – niebieska z czarnymi pasami
Krzysztof Sulikowski
– wyróżniona samica – ciemna
Hodowca z Niemiec
– wyróżniona samica – ciemna
GALERIA

25 – 26.01.2014r.
KIELCE – KRAJOWA WYSTAWA GOŁĘBI RASOWYCH I DROBNEGO INWENTARZA

Jubileusz 10-lecia klubu Niemiecki Wystawowy na wystawie krajowej w Kielcach

Drodzy Koledzy Klubowicze
Krajowa Wystawia Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza 2014 za nami.
Wystawa ta zgromadziła ok.4500 tysięcy okazów które zostały wychodowane przez kolegów zrzeszonych w PZHGRIDI. Najliczniej zaprezentowaną rasą były eksponaty Niemieckiego Wystawowego które liczyły 284 sztuk. My jako klubowicze pokazaliśmy 160 sztuk gołębi tej rasy. Była to szczególna wystawa z tego względu że nasz klub obchodził 10-lecie istnienia. Z tej okazji otrzymaliśmy statuetkę od Zarządu Głównego. Z roku na rok poziom hodowanych gołąbków jest coraz lepszy i coraz trudniej wybrać jest te najlepsze przez sędziów. Nadmienie że oceniali te eksponaty kol. Jerzy Michalak i Zbigniew Rajski i naprawdę mieli co robić za co składam podziękowanie myślę że w imieniu wszystkich klubowiczów. Ze względu na ocenianie kol. Jerzy Michalak swoje eksponaty zaprezentował jako pokaz ale jak zwykle przyciągały one uwagę zwiedzających. Nie bez powodu bo kol.Jurek prezentuje od wielu lat wysoką jakość gołębi które hoduje no i wygrywa nawet z konkurencją niemiecką za co gratulujemy! Na tej wystawie rozegrane zostały po raz pierwszy mistrzostwa klubowe w poszczególnych kolorach. Na zakończenie pragnę podziękować wszystkim Klubowiczom i innym miłośnikom tej rasy za tak liczne uczestnictwo w tej pięknej imprezie i zachęcam do spotkania na następnej.

Oto wyniki jakie osiągneli nasi koledzy którym serdecznie gratuluję!

Zwycięzca w rasie Niemiecki Wystawowy niebieski szymel 97 pkt kol. Brudzyński Krzysztof

Mistrz Polski 384 pkt Malitka Marcin
I wicemistrz Polski 383 pkt Brudzyński Krzysztof
II wicemistrz Polski 383 pkt Brewiński Ryszard

Mistrzowie klubowi w kolorach:

Czerwonym – Brewiński Ryszard
Ciemnym – Brewiński Ryszard
Niebieskim – Kucharski Tomasz
Niebieskim – Brudzyński Krzysztof
Białym – Malitka Marcin

Wyróżnienia w kolorach:

Kolor Biały – Malitka Marcin 97 pkt
Kolor Biały – Sulikowski Krzysztof 97 pkt
Kolor Ciemny – Brewiński Ryszard 96 pkt
Kolor Czerwony – Brudzyński Krzysztof 96 pkt
Kolor Czerwony – Brewiński Ryszard 96 pkt 2 eksponaty
Kolor Niebieski – Brudzyński Krzysztof-95 pkt
Kolor Niebieski – Kucharski Tomasz-95 pkt
Niebieski Szymel – Kucharski Tomasz 96 pkt
Szymel Czerwono-płowy – Głyda Mateusz 97 pkt
Szek – Osowski Marek 95 pkt
Żółty – Malitka Marcin 97 pkt

Do zobaczenia na kolejnej krajówce, na której życzę wszystkim jak najlepszych wyników.
Adam Moczulski

09 – 12.01.2014r.
SPECJALISTYCZNA WYSTAWA GOŁĘBI RASY NIEMIECKI-WYSTAWOWY

W wystawie wzięło udział 10 hodowców wystawiając 84 gołębie. Eksponaty oceniał niemiecki sędzia Ziegfried König.
Oceniał w sposób taki jak na niemieckich wystawach klubowych, czyli wybierany jest zwycięzca i najlepsza kolekcja w każdym kolorze .
Super Mistrzem zostaje hodowca, który uzyskał najwyższą ilość punktów za kolekcję składającą się z 6 gołębi.

Super Mistrza wynikiem 574p(97+96+96+96+95+95) zdobył Mateusz Głyda. Czerwono-płowy szymel Mateusza Głydy z wynikiem 97p został również wybrany Zwycięzcą ras niemieckich.

Niebieski z czarnymi pasami – I kolekcja – 376p-Tomasz Kucharski.

Zwycięzca w kolorze – 96p – Tomasz Kucharski
Niebieski szymel – I kolekcja – 381p – Tomasz Kucharski

Zwycięzca w kolorze – 97p – Adam Orzechowski
Czerwony – I kolekcja – 381p – Ryszard Brewiński

Zwycięzca w kolorze – 96p – Ryszard Brewiński
Ciemny – I kolekcja – 377p –Ryszard Brewiński

Zwycięzca w kolorze – 95p – Ryszard Brewiński
Czerwono-płowy szymel – I kolekcja – 380p – Mateusz Głyda

Zwycięzca w kolorze – 97p – Mateusz Głyda
Biały – I kolekcja – 381p – Zbigniew Kąkolewski

Zwycięzca w kolorze – 96 – Zbigniew Kąkolewski
Szek – I kolekcja – 378 – Mieczysław Nowak

Zwycięzca w kolorze – 96p – Adam Orzechowski
Zwycięzca w kolorze czarnym – 96p – Aleksander Iwański

W czasie wystawy odbyły się wykłady na temat hodowli i chorób gołębi i drobiu. Wykłady prowadzili:
– hodowca z Niemiec Toralf Golzbuder
– lekarz weterynarii Stanisław Węgrzyn
– hodowca gołębi Niemiecki Wystawowy Ryszard Brewiński
– hodowca gołębi ras polskich krótkodziobych Zbigniew Łoboda


fot 1. Toralf Golzbuder w trakcie wykładu


fot. 2 Zbigniew Łoboda w trakcie wykładu o hodowli gołębi krótkodziobych

Wiceprezes PZHGR i DI Godfryd Kuryło wręczył puchar za Super Mistrza w Niemieckim Wystawowym Mateuszowi Głydzie

23 – 24.11.2013r.
SALZWEDEL – 48. HAUPTSONDERSCHAU DES SV DEUTSCHER

W dniach 23-24.11.2013r. odbyła się Niemiecka Klubowa Wystawa rasy Niemiecki Wystawowy w miejscowości Salzwedel. Uważam, że jest to najważniejsza wystawa na świecie dla tej rasy i święto dla jej hodowców ,więc i nas nie mogło tam zabraknąć. 198-śmiu wystawców prezentowało 2067 sztuk gołębi w 29 kolorach. Najliczniej prezentowanym kolorem był niebieski z czarnymi pasami-398 sztuk. W wystawie brał udział jako jedyny z Polaków nasz kolega pan Jurek Michalak ,który swym niebieskim samcem zdobył V97pkt. Gratulujemy – górą Polacy!!! Najlepsze gołębie otrzymały najwyższą ocenę 97V ,było ich 47 sztuk wróżnych kolorach. Jakość prezentowanych ptaków była zróżnicowana, były ptaki od których oczu nie można było oderwać … były też takie,jakie spotykamy na niedzielnych bazarach. Wystawa była bardzo dobrze przygotowana (był bufet z ciepłymi posiłkami,było gdzie usiąść itp.). Przy wystawie była zorganizowana „mini” giełda ,gdzie można było nabyć gołąbki ,była również sprzedaż gołębi z katalogu wystawy za pośrednictwem kasy. Bardzo miła atmosfera, ludzie przyjaźnie do nasnastawieni, a gołębie … były sztuki dla, których warto było przejechać tę pare kilometrów aby je zobaczyć. Koledzy z Niemiec zapraszają na przyszłoroczną wystawę klubową HSS ,która odbędzie się w miejscowości HALLE.