Aktualności  
  BREGINIE 21-09-2019r. -PRZEGLĄD GOŁĘBI MŁODYCH  
 
Podsumowanie przeglądu gołębi młodych - 2019

Szanowni Koledzy / Klubowicze

Uprzejmie informujemy, że tak jak było zaplanowane tegoroczny przegląd gołębi młodych odbył się w dniu 21.09.2019r. (sobota) w miejscowości Breginie k. Strzegowa.
Gospodarzem i głównym organizatorem przeglądu w tym roku był Kolega Krzysztof Brudzyński, przy niewielkiej pomocy Kolegów z Klubu.
Krzysztof bardzo dziękujemy za spotkanie w tak przyjemnym miejscu.
Dziękujemy również Kolegom Klubowiczom, którzy przybyli z najbardziej odległych miejsc, takim jak: Darek Kuchta, Jerzy Maciejewski, Stanisław Gałęzowski, Piotr Doliński. Taka postawa Kolegów jest b. budująca. Przegląd odbył się w pięknej nowej sali, w kameralnym miejscu w dużym spokoju, bez uczestnictwa osób z zewnątrz.

Pomijając samo omawianie gołębi i wymianę aktualnych informacji, spotkanie to ma również tą wartość, że hodowcy mają możliwość porównać materiał hodowlany między sobą, co pozwala na wyciągnięcie wniosków, na jakim poziomie jest nasza hodowla.
Choć w przeglądzie nie brała udział  duża ilość Klubowiczów, to zaprezentowane zostało ok. 100 szt. gołębi w 6 kolorach. Omawiali Koledzy: Zbigniew Rajski i Stanisław Kaniński, towarzyszył również Rafał Krupa, który jest asystentem sędziowskim.
Z powodu choroby nieobecny był Kol. Jerzy Michalak, który miał przeprowadzić (powtórzyć) krótkie szkolenie na temat przygotowania gołębi na wystawę. To szkolenie zostało przesunięte na następny termin. Kol. Jurka serdecznie pozdrawiamy i życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.
Jak zwykle na przeglądzie przedstawiona został lista opłaconych składek i ogólna informacja o stanie naszej Klubowej kasy.
Potwierdzono, że wystawa Klubowa odbędzie się przy warszawskiej wystawie, która UWAGA, w styczniu 2020r. odbędzie się w nowym miejscu, tj. PTAK WARSAW  EXPO w Nadarzynie.

Wyróżnienia w poszczególnych kolorach zdobyły gołębie następujących osób:

Najlepszy samiec przeglądu hod. Emil BieniekNajlepsza samica przeglądu hod. Krzysztof BrudzyńskiWyróżniony 0,1 hod. Stanisław GałęzowskiWyróżniony 1,0  hod. Jarosław KoniecznyWyróżniony 0,1 hod. Marcin Malitka

Wyróżniony 0,1 hod. Krzysztof BrudzyńskiMis publicznośi 1,0 hod. Marcin Malitka


Jeszcze raz dziękujemy Kolegom za przybycie i do zobaczenia na Klubowej wystawie.


Pozdrawiamy serdecznie

       Prezydium Klubu
 
   
  05-10-2019