Aktualności  
  Bregine 12.09.2020r.- Przegląd Gołębi Młodych  
 
Podsumowanie przeglądu gołębi młodych – 2020
Organizowanego w ramach Klubu Hodowców gołębi rasy Niemiecki Wystawowy

Szanowni Koledzy / Klubowicze

Uprzejmie informujemy, że tegoroczny przegląd gołębi młodych odbył się w dniu 12.09.2020r. (sobota) w miejscowości Breginie koło Strzegowa.
Podobnie jak w ubiegłym roku gospodarzem i głównym organizatorem przeglądu w tym roku był nasz klubowy Kolega Krzysztof Brudzyński, ale istotnym elementem jaki ujrzeliśmy po przyjeździe na miejsce, była pracująca przy przygotowaniu Ania (żona Krzysztofa). Ania bardzo mile nas zaskoczyła swoją obecnością, jak zwykle bardzo miła i sympatyczna. Krzysztof zasponsorował od siebie transport klatek i całą pracę przygotowania miejsca. Dlatego  od wszystkich uczestników przeglądu na ręce  Krzysztofa i Ani składamy serdeczne podziękowanie, za możliwość tego roboczego spotkania w tak miłym miejscu na Mazowszu.
Drugim uczestnikiem bardzo zaangażowanym był Marcin Malitka, który zaprosił i zorganizował przyjazd dwóch sędziów z Niemiec, byli to: Lutz Nodorf i Mark Hrobon, którzy dokonali omówienia gołębi i wyboru wyróżnionych w poszczególnych kolorach
Dziękujemy również Kolegom Klubowiczom, którzy przybyli z różnych (czasem b. odległych) miejsc w Polsce. Do Klubu wstąpiło trzech nowych członków.  Przegląd odbył się w pięknej nowej sali,w kameralnych warunkach, z możliwością zachowania bezpieczeństwa, bez udziału osób postronnych.
Oczywiście na początku przeglądu obowiązkiem Klubowiczów było uczczenie minutą ciszy naszego śp. Kolegę Jerzego Michalaka, który opuścił już nasze szeregi na zawsze.
Choć w przeglądzie nie brała udziału  duża ilość Klubowiczów, to zaprezentowane zostało ok. 120 szt. gołębi w 6 kolorach. Omawiali gołębie zaproszeni sędziowie z Niemiec, którzy wskazywali największe cechy jaki największe wady gołębi. Co istotne Koledzy z Niemiec poprosili tylko o zwrot kosztów przejazdu, natomiast samo omówienie wykonali gratis, mówiąc, że to dal dobra sprawy, zarówno hodowli gołębi jak i naszych wzajemnych relacji.
Kolejnym miłym akcentem była postawa tłumacza, Piotra Pawlaka, który poświęcił czas na nasze hobbystyczne spotkanie i potraktował nas bardzo po koleżeńsku, a nie w sposób komercyjny. Piotr też rozumie, że czasem takie niewielki rzeczy, czyli spotkanie koleżeńskie, bardzo zbliża ludzi i buduje niezwykle pozytywne relacje na przyszłość.
Jak zwykle na przeglądzie przedstawiona została aktualna lista członków Klubu i opłaconych składek. Trudno było natomiast coś powiedzieć na temat najbliższej wystawy klubowej, z uwagi na zaistniałą syt. związaną z pandemią
Wyróżnienia w poszczególnych kolorach zdobyły gołębie następujących osób:
- biało-niebieski szek – Stanisław Gałęzowski
- biały – Marcin Malitka
- niebieski – Andrzej Olecki
- żółty – Zbigniew Rajski
- czerwony recesywny –Dariusz Kuchta
- czerwony – Marcin Malitka
- niebieski szymel – Paweł Czarnecki
- żółtopłowy – Andrzej Olecki
Najlepszą samicą przeglądu wybrana została biała - Marcina Malitki, wybrana jednocześnie przez uczestników przeglądu jako najlepszy gołąb publiczności.
Najlepszym samcem przeglądu wybrany został biało-niebieski szek – Stanisława Gałęzowskiego.
Po zakończeniu przeglądu gości z Niemiec zaprosił do siebie Paweł Czarnecki, który przygotował okazałą gościnę. Jego gołębie i gołębniki zrobiły na wszystkich duże wrażenie. Paweł bardzo dziękujemy za poczęstunek i gościnę.

Jeszcze raz dziękujemy Kolegom za przybycie i do zobaczenia przy kolejnej okazji.

Pozdrawiamy serdecznie - Prezydium Klubu
 
   
  06-08-2020