Aktualności  
  ZIELONA GÓRA-PRZEGLĄD GOŁ. MŁODYCH KLUB (...)  
  20 sierpnia w Zielonej Górze odbył się przegląd gołębi młodych Klubu Hodowców Gołębi Wystawowy Grupy Zachodniej i Zachodniopomorskiego Klubu Hodowców Gołębi Rasy Gdański Wysokolotny nad którym patronat honorowy objął Prezes Polskiego Związku HGRiDI Jan Pajka który zaszczycił nas swą obecnością wraz z zarządem głównym Polskiego Związku. Organizacji podjął się Zielonogórski Związek HGRiDO z klubowymi hodowcami i jego Prezesem na czele.
Celem naszego spotkania było jak zwykle na wszystkich naszych przeglądach podnoszenie wiedzy na temat hodowanych ras , spotkanie się w miłej koleżeńskiej atmosferze oraz tym razem integracja miedzy klubowa wymiana doświadczeń organizacyjnych i hodowlanych dwóch prężnie działających i rozwijających się klubów.
Spotkanie nasze zainicjowane zostało podczas Wystawy Klubowej i Krajowej w Kielcach gdzie przy naszym stoisku klubowym spotkała się grupa naszych hodowców z hodowcami klubu Gdańskich i podczas właśnie tych rozmów doszliśmy do wniosku, że mamy wiele wspólnego i powinniśmy połączyć siły aby stworzyć wydarzenie niecodzienne i bez precedensowe, które obu organizacja przyniesie wymierne w skutkach korzyści i żuci nowe światło na możliwości organizacyjne. Nie każdy zdaje sobie zapewne sprawę z faktu iż w Gdańskim Gołębiu Wysokolotnym płynie krew naszych Niemieckich Gołębi Wystawowych, dzieje się tak za sprawą krzyżowania obu ras w celu poprawienia łuku głowy u Gdańskich postępowanie tego typu odnosi wymierne skutki w pracach hodowlanych nad tą rasą. Nie ukrywam że informacja ta którą przedstawił nam nasz kolega wybitny hodowca tej rasy i Prezes Klubu Gdańskich Wysokolotnych Czesiu Walczak była zaskakująca gdyż rasy te są całkowicie odmienne, ujęte w odmiennych grupach i w niczym do siebie niepodobne.
Ten fakt też miał duży wpływ na nasze decyzje w kierunku współpracy pomiędzy naszymi klubami. Takim oto sposobem w letnią sobotę mogliśmy spotkać się wspólnie i przeżyć coś niecodziennego.
Niemieckie Wystawowe omawiali sędziowie Jerzy Michalak i nasz przyjaciel z niemieckiej grupy Meklemburg OST której jest prezesem Wolfgang Horn
Gdańskie Wysokolotne omawiał sędzia międzynarodowy Ireneusz Rogowski
Przegląd zgromadził 170 sztuk egzemplarzy w obu rasach, 90 Niemieckich Wystawowych i 80 Gdańskich Wysokolotnych.
Po szczegółowym omówieniu wszystkich gołębi wyłonione zostały z pośród nich najlepsze sztuki do zwycięstw i wyróżnień. A wyniki plasują się następująco:
NIEMIECKI WYSTAWOWY
Zwycięzca Przeglądu – niebieski hod. Jurek Michalak
II miejsce Przeglądu – biały hod. Janek Szturmaj
III miejsce Przeglądu – niebieski hod. Jurek Michalak
Wyróżnienia
biały – hod.Zbigniew Kąkolewski
biały – hod.Janek Szturmaj
żółty – hod.Janek Szturmaj
niebieski szymel – hod.Jurek Michalak
niebieski szymel – hod.Jurek Michalak
Zostały przyznane dwie nagrody specjalne
niebieski – hod.Dawid Gond Puchar Prezesa PZHGRiDI Jana Pajki najładniejszy NW jego zdaniem
Czerwono-płowy – hod. Paweł Olichwer -nagroda od kolegów z Klubu G.W. najładniejszy NW ich zdaniem
GDAŃSKI WYSOKOLOTNY
I kolekcja – czarna sroka – hod. Bronek Rubaszewski
II kolekcja – żółto-płowy – hod. Piotrek Lasecki
III kolekcja – czerwony – hod. Irek Rogowski
Wyróżnienia
szymel – hod .Czesiek Walczak
ciemny mazer – hod.Darek Andrzejczak
rot bunt – hod.Jacek Szulikowski
Były również dwie nagrody specjalne
Żółty – hod.Jacek Racki Puchar Prezesa Jana Pajki dla najlepszego GW jego zdaniem
Czerwony – hod. Marcin Zadęcki Puchar od kolegów z Klubu NW za najlepszego GW ich zdaniem

Uroczystego wręczenia nagród dokonał prezes Jan Pajka wraz z przedstawicielami obu klubów .
Po zakończeniu przeglądu przenieśliśmy sie do centrum miasta aby w zaciszu hotelowej restauracji kontynuować spotkanie na płaszczyźnie mniej oficjalnej.
Podczas długich i gorących dyskusji zgodnie uznaliśmy spotkanie za udane i potrzebne a współpracę jaką nawiązaliśmy godną kontynuowania.
Jako organizator przyznać musze iż cieszy mnie fakt aprobaty i wsparcia jakie otrzymaliśmy od Prezesa PZHGRiDI oraz jego Zarządu jest to motywujące i zachęcające do dalszych działań .
Chciał bym podziękować wszystkim uczestnikom za obecność milą atmosferę i dobre słowa , a wszystkim tym którzy dołożyli swą cegiełkę za zaangażowanie. DZIEKI CHLOPAKI
Tomek Kucharski

 
   
  20-08-2016